אמא יש רק אחת

שמעתי פעם מישהו חכם אומר שלוקח שנים רבות להבין עד כמה ההורים ובמיוחד אמא כמובן מסורים לילדים שלהם , השנים האלה שעוברות ללא הערכה למסירות היומיומית הדאגה בכל רגע ורגע של היום קשה מאוד אפילו למדוד לפחות לא כשאתה צעיר , כמה אמא חושבת עליך בכל רגע ורגע בחיים שלה ולא משנה איפה היא נמצאת אם היא בעבודה אם היא כרגע בעיסוקים של הכנת אוכל או אפילו בשינה.

 אמא תמיד חושבת על הילד שלה בכל מצב אפילו כשהיא חולה לפני הכול טובתו של הילד לנגד עיניה אפשר לומר שזהו סוג של תוכנה שהושתלה אצל אמא במיוחד כמובן גם אבא אבל אצל אמא זה כל כך בולט , וזה כל כך דומיננטי אצלה  שזה פועל בה בצורה רציפה 24/7 .

הדאגה הזאת לא מניחה לה לרגע במשך עשרות שנים ואפילו שהילד הזה כבר הגיע לגיל 40 זה לא משנה היא תמיד תרצה לבדוק מה קורה אתו לדאוג לו לשאול אם הוא אכל להזמין אותו אליה הביתה ולתת לו מהמטעמים שהוא כל כך אוהב .

לכן כדאי לנו מאוד לקצר את הזמן הזה שאנחנו כביכול לא מעריכים , אבל זה בעצם חוסר תפיסה עניין של גיל וחוסר בשלות ולוקח עשרות רבות של שנים עד שאתה מבין את העניין הזה של המסירות האין סופית של אמא , וככל  שתקדים להבין זאת תוכל גם להחזיר לה יחס טוב ומילים חמות על האוכל שהיא מכינה לך ולהעריך אותה על עשרות השנים שהיא השקיע בך .

לא חסרות לנו דוגמאות מהטבע הסובב אותנו על המסירות הזאת של אמא לגורים שלה, יוצא לי לצפות לא מעט בנשיונל גאוגרפיק ווילד ושם ניתן לראות למשל את הצ'יטה שמגדלת את הגורים שלה והיא יוצאת לצוד ומשאירה אותם במשך שעות רבות לבד באיזה סבך שיחים ולאחר מכן חוזרת עם האוכל , וגם כשהם גדלים היא מלמדת אותם איך לצוד ואפילו נותנת להם דוגמאות איך לצוד , ואפילו תופסת איזה בעל חיים שהוא עדין חי כדי שהם יוכלו להתאמן .