האם באמת יש טרנד של טפט לתקרה?

אולי הגיע הזמן לשכוח מטפטים לבנים ומשעממים לתקרה? אולי הגיע הזמן להרים את העיניים לתקרה ולהתחיל לעבוד עם הקיר החמישי? לא מדובר ברעיון חדש אלא ברעיון שמסתובב כבר כמה שנים אך אולי תודות לרשתות החברתיות ובראשן אינסטגרם ובלוגים של עיצוב הבית נראה שהוא פורץ יותר ויותר למודעות. אומרים שהסוד נמצא באיזון הנכון בין תקרה רועשת ומושכת לקירות יחסית נקיים או להפך. אחת הדוגמאות היותר כבדות שראיתי היו בסוויטה בבית מלון שבה הקירות היו יחסית נקיים אך המיטה היתה מאוד מסיבית ונוכחות וכמוה גם המנורות התלויות והתמונות הגדולות על הקירות. בקיר הרחוק היה חלון שממנו נשקף נוף מדהים של הים ועל כל התמונה היחסית מרשימה ומושלמת הזו מגיע הטפט המאוד אינטנסיבי ורעשני שעל התקרה.

טפטים מעוצבים עדינים: בחדרים רועשים יותר, כלומר חדרים שיש בהם הרבה מאוד תבניות או בדים ואלמנטים כמו סלונים או חדרי שינה ייתכן וכדאי לשקול טפט תקרה יותר מעודן לעומת חדר כמו חדר אוכל או חדר מקלחת שהוא הרבה יותר נקי ויכול להכיל תבניות טפט נועזות בתקרה, שירותים הם גם דוגמה למקום אידיאלי עבור טפט תקרה מעניין שיעזור להעביר את זמן השהייה בהם. לצבע של טפט תקרה יש חשיבות עצומה וגדולה יותר מהחשיבות של טפט קיר רגיל משום שהגוון והאווירה של צבע טפט התקרה מושלכים למעשה על כללות החדר ויכולים ליצור אווירה או הרגשה מסוימת בחלל כולו.

ייתכן וזו הסיבה שתקרות לבנות קלאסיות הן כל כך פופולאריות ומחזיקות שנים כה רבות משום שהן מחזירות המון אור, אור ניטרלי בצבע שלו שמאפשר גמישות עיצובית מירבית בחלל. טפט תקרה לעומת זאת שובר את הניטרליות הזו וסופג חלק מהאור ומשליך גוון מסוים על החלל, לכן חשוב גם לקחת בחשבון את כל נושא התאורה כאשר בוחרים טפט תקרה וכן את הצבעים של התאורה. עוד נקודה למחשבה היא התקנת הטפט שבמקרה של תקרה מחייבת הדבקה מקצועית, בשונה מטפט קיר כאן אין מקום לטעויות. תליית טפט מעל הראש מחייבת מיומנות גבוהה ובשל הבולטות של הטפט – כל פגם או פיספוס ימשוך המון תשומת לב.